Kraj reaguje na energetickou krizi. Jde především o podporu volnočasových aktivit dětí a organizací, které pomáhají samoživetelům, osamělým seniorům a dalším ohroženým skupinám. 

 SPECIÁLNÍ INFOLINKA 

Kraj spustil speciální infolinku která občanům radí, jak řešit vysoké ceny za energie. Její telefonní číslo je 607 045 689 a v provozu je ve všední dny mezi 8:00 a 14:00. V případě zájmu bude provozní doba prodloužená.

PODPORA SPORTU DĚTÍ A MLÁDEŽE

Řada organizací, které zajišťují volnočasové aktivity dětí a mládeže, se potýká s dopady inflace. Aby organizátoři volnočasových aktivit nebyli nuceni omezovat provoz a zbytečně nepřenášeli zvýšené náklady na rodiče, poskytne kraj ještě v letošním roce přímo těmto organizacím jednorázovou podporu. Předpokládá se, že o finanční pomoc se přihlásí okolo 400 žadatelů.

POMOC ORGANIZACÍM, KTERÉ POMÁHAJÍ OHROŽENÝM SKUPINÁM OBYVATEL 

Kraj podpoří například mateřská centra, právní poradenství lidem v exekucích nebo psychosociální pomoc osobám v krizových situacích. Dále budou dotace moci čerpat i organizace, které provozují sbírky oblečení, nábytku nebo sportovních potřeb pro děti.

ZA KULTUROU V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI 

Kraj poskytne dotace na dopravu žáků základních a středních škol za kulturou v regionu. O dotace nebudou z důvodu usnadnění administrativy samotné školy, ale dobrovolné svazky obcí a místní akční skupiny a to vždy pro větší množství škol.