Piráti z Královéhradeckého kraje jasnou většinou zvolili svým předsedou radního Královéhradeckého kraje Adama Valentu. Ve stranickém hlasování, kterého se mohli zúčastnit všichni Piráti z našeho kraje, získal Valenta podporu 96 procent hlasujících. Valenta v čele krajských Pirátů stojí od roku 2019.

“Chci moc poděkovat všem Pirátkám a Pirátům nejen za důvěru, kterou mi projevili ve vnitrostranických volbách, ale i za jejich práci v zastupitelstvech, komisích a výborech. Každodenně prosazují transparentní politiku, která se neřídí dojmy, ale fakty a která myslí na ty nejslabší mezi námi,“ komentuje výsledek volby Valenta a dodává: “Piráti jsou v našem kraji už zavedenou politickou silou. Jsme ve vedení kraje, Hradce Králové nebo Trutnova. V loňských podzimních komunálních volbách jsme v absolutním součtu získali více zastupitelů než v předešlých volbách v roce 2018. Ukázali jsme, že jsme silnou liberální stranou, která i na komunální úrovni umí prosazovat zájmy voličů.”

Podle Valenty je největší výzvou do nadcházejícího funkčního období pokračovat v dobré práci ve výkonných funkcích na krajské i městské úrovni: “Mým cílem je pozice Pirátů postupně posilovat. Budeme pokračovat v politice, která řeší ty největší problémy našeho regionu. Například už tento rok má začít roky odkládaná rekonstrukce rychnovské nemocnice. Věřím, že voliči tento férový přístup ocení.”

Adam Valenta pochází z Trutnova, kde s manželkou a dvěma dcerami dodnes žije. Od roku 2020 působí jako radní Královéhradeckého kraje pro regionální rozvoj, evropské granty a dotace. Prosadil například kompletní digitalizaci krajských dotací nebo nový systém podpory cyklodopravy, který usnadňuje přípravu páteřních cyklotras. Aktivně se také podílí na zlepšení podmínek pro bytovou výstavbu. Před vstupem do politiky se více než 15 let živil tvorbou webových stránek a e-shopů ve firmě, kterou zároveň spoluvlastní. Ve volném čase zvelebuje svou zahradu.

Piráti z Královéhradeckého kraje zároveň zvolili místopředsedy krajského sdružení. Členy krajského přednictva jsou kromě Adama Valenty i Pavel Volk, Filip Jiroušek a Arnošt Štěpánek. Funkční období celého předsednictva je dvouleté.