Královéhradecký kraj dokončil stavební úpravy v broumovské nemocnici. Budova je nově zateplená, má vyměněná stará okna a díky přestavbě části druhého nadzemního podlaží zde nově vzniklo 12 pokojů oddělení lůžek následné péče a prostory pro personál. Opravená byla i střecha. Kraj za oba stavební projekty, které chvíli běžely souběžně, zaplatil téměř 42 milionů korun bez DPH.

„V broumovské nemocnici jsme úspěšně dokončili dva stavební projekty. Podařilo se nám kompletně zateplit celý objekt, opravit část střechy i přestavět druhé nadzemní podlaží. Přestavba oddělení lůžek následné péče spojená s opravou střechy trvala 47 týdnů a skončila letos v lednu. Zateplit celou budovu a vyměnit okna se podařilo za necelých 20 měsíců. Náklady na stavební práce, projekční činnost, technický i autorský dozor a bezpečnost práce se u obou projektů dohromady dosáhly téměř 42 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček.

Projekt zateplení broumovské nemocnice začal v říjnu loňského roku a letos v květnu byl hotový. V průběhu devatenácti měsíců dělníci vyměnili všechna okna i parapety a stěny budovy pokryli izolačními fasádními deskami. Tyto stavební úpravy zefektivnily vytápění objektu a snížily únik tepla. 

Ve 2. nadzemním vzniklo 26 lůžek následné péče a dále například provozní zázemí, sesterna nebo pracovna fyzioterapeuta. Kromě přestavby oddělení pracovali dělníci také na střeše nemocnice, kde vyměnili část střešní krytiny a dřevěného bednění. Stávající prvky krovu byly opatřeny napouštěcím nátěrem proti dřevokazným houbám, hmyzu a plísním. Silně napadené části dřeva vyměnili řemeslnici za nové.

Kraj v uplynulých letech nechal v broumovské nemocnici zrekonstruovat i JIP nebo oddělení následné péče. Tyto investice pomájí na Broumovsku zachovat zdravotní péči, za kterou by jinak obyvatele museli dojíždět do Náchoda.