Konečně! V rychnovské nemocnice dnes odstartovaly stavební práce na novém pavilonu urgentního příjmu se zázemím pro chirurgické oddělení nebo záchrannou službu. Zároveň projde modernizací i  stávající pavilon s gynekologií, internou a dalšími odděleními. Bude se jednat významný posun v kvalitě péče. Investice by v budoucnu měla ulehčit i hradecké fakultní nemocnici.

Příprava trvala mnoho let. Naši koalici se povedlo získat všechna potřebná povolení a taky státní dotaci ve výši 300 milionů korun od ministerstva pro místní rozvoj. Je tak na místě poděkovat Ivanovi Bartošovi  a jeho týmu. Samozřejmě musím poděkovat i kolegyním a kolegům z CIRI – Centra investic, rozvoje a inovací. Konkrétně mám na mysli oddělení průmyslových zón s paní vedoucí Janou Jiráňovou. 

Rychnovská nemocnice zajišťuje péči pro více než 80 tisíc obyvatel a má obrovský význam pro celé Rychnovsko i blízké Orlické hory. Stavební práce potrvají 24 měsíců a vyjdou na 756 milionů korun bez daně. Dalších přibližně 130 milionů bude stát nové vybavení. Zmodernizovaná nemocnice by měla začít sloužit pacientům v roce 2025.

Pavel Bulíček
náměstek hejtmana